Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to ghotic?(loves and hates)

14. 10. 2008

CO JE TO GHOTIC??

 

Zde zveřejňuji pouze můj názor na to, co je gothic, pokud se s ním zcela neztotožníte, je to zas váš názor a berete gothiku jinak než já, každý ji bere trošku jinak, co gothik, to jiné zájmy a názory, ale to jádro, to co máte v sobě je stejné.

Inu gothic,

to je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Jsou to pocity, myšlenky, názory. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech :). Také sloužil jako pojmenování středověkého výtvarného slohu (12.-15. století), později jako pojmenování hororové atmosféry v knižní podobě (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Stoker), oboje spojovalo umění z kterého sálá něco děsivého a temného. Nejdříve ovšem tento termín vznik z jména Germánského kmene Vizigótů, odtud vzniklo v renesanci označení gothic=barbarský.

 

Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.

 

Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před námi na nic hrát a bát se, že nás vyděsíte, my vás stejně prokouknem a když se nám už ukážete v pravém světle, budeme na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnášíme jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.

 

Gothici se často zajímají o magii a nadpřirozeno a vůbec o věci, které jsou v této době tabu a skryté. Součástí gothic subkultury je také hudba, vždy´t gothic z hudby vzešel, ale nesouhlasím stím, že by gothic byl hlavně o hudbě, podle mě je to spíš způsob života a myšlení. Poslouchá se gothic, rock, metal, vážná hudba, industrial... Poslouchá se tzv. old school gothic, jsou to kapely z 80.let.

 

Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii, podivne temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to. Většina goths pubertu jako takovou neprožila, dospěli dřív a chápou věci, které jsou jejich vrtevníkům utajené. Gothici nejsou jen puberťáci, gothici jsou i dospělí lidé, důchodci, jen to u nich už moc nepoznáte. Ostatně gothic není o oblečení a vzhledu, můžete vypadat jako většina lidí na ulici a v nitru být gothik, aby jste se tak oblékali vás nikdo nenutí.

 

Gothici mají deprese a jsou posedlí smrtí...Tohle si také lidé myslí, stačilo, když jsem řekla otci, že jsem Goth a on se mě ptal, co to je a než jsem mu to stihla vysvětlit, přišla matka a řekla: ' To neznáš? Gothická mládež, to jsou ti, jak chodí po tmě na hřbitovy a to její černý oblečení...' Nu dobrá, měla částečně pravdu, ale jen na ten nepatrný okraj životů Goths. Ale řekněte, jestli si tohle o nás lidé myslí, tak se jim ani nedivím, že si myslí, že jsme šílenci. Ale vraťme se k názoru, že máme deprese a jsme posedlí smrtí a dokonce krví.. Převážná většina Goths má deprese, nejčastěji endogenní, na stránkách o nich bude řeč. Tyto deprese nás provázejí a pravděpodobně se jich nezbavíme, ale pomáhají nám tvořit naše temné, depresivní umění. A co se týká smrti, opravdu nás fascinuje, my se jí ale nebojíme, bereme ji jako součást života a žijeme s ní. Deprese ale nejsou podmínkou, v žádném případě nejsou gothici pořád na dně, jsme taky štastní, smějeme se a rádi se bavíme, třeba na gothic srazech :)

Byla bych rada kdyby jste mi i vy napsali do komentárů co si myslíte ghotic stylu ,co pro vás znamená a jak byjste ho popsali vy....

http://st.blog.cz/p/prunetka.blog.cz/obrazky/7374102.jpg


...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

http://nadia-lilith.blog.cz/1006/goth/

(LiLith, 22. 8. 2010 23:07)

Ehm... Dovolím si nesúhlasiť s informáciami v tomto článku. Možno si povieš, že je to len tvoj názor a ja sa nemám čo vyjadrovať, no nie je to celkom tak.
Vyjadriť sa musím už len kvôli tomu, že šíriš nesprávne informácie o subkultúre a tým jej škodíš.
Dovolím si opraviť pár nesprávnych údajov:
Goths nespojuje temnota, ale hudba.

Slovo goth nepochádza z anglického slova ghost a nemá nič spoločné s germánskym kmeňom Vizigótov.

Goths sa tak nenarodia... To je úplná hlúposť.

Definícia existuje, na konci komentára ti zanechám pár odkazom, odporúčam pozrieť.

GOTH SUBKULTÚRA JE HLAVNE O HUDBE!!

Goths netrpia depresiami, sme rovnakí ako "normálni" ľudia.

A už v nadpise aj na konci máš chybu: nie ghotic ale gothic.

A užitočné odkazy, ktoré si určite prečítaj:

http://nadia-lilith.blog.cz/1006/goth
http://nadia-lilith.blog.cz/1008/goths-pozeri
http://sinister-death.blog.cz/
http://goth-klub.blog.cz/

A otázka na záver:
Považuješ sa za goth??